Základná škola Gabčíkovo

Ped.zbor

Organizácia vyuč.

Kontakt

Oznam! Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje rodičom, že od 31.1.2017(utorok) do 3.2.(piatok) sú vyhlásené chrípkové prázdniny. Nástup do školy je 6.2.2017(pondelok). Vysvedčenie dostanú žiaci 6.2.2017(pondelok) na poslednej vyučovacej hodine.
  Aktuality

Oznamujeme  rodičom žiakov zapísaných do 1.ročníka našej školy na šk.rok 2016/2017, že zadelenie žiakov do tried si môžu pozrieť tu.

V stredu 4.mája nacvičili  naši žiaci ku Dňu matiek kultúrny program, ktorí predviedli v  miestnom kultúrnom dome.

Slávnostný zápis do 1.ročníka sa na škole uskutočníl 14.apríla 2016. V tento deň sme prívitali 32 našich budúcich prváčikov i s ich rodičmi. Pani učiteľky Bartalová a Baráthová im pripravili drobné darčeky a nacvičili so žiakmi 2.ročníka krátky kultúrny program.

22. a 23.marca 2016 sa uskutočnilo v priestoroch Žitnoostrovkého osvetového strediska v Dun.Strede  okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Žiak našj školy Norbert Šuba nás bude reprezentovať na krajskom kole v Trnave. Gratulujeme.

Tohtoročný lyžiarsky kurz sa uskutočnil v týždni od 13.2   do 20.2.2016 na Makove. I keď nám počase na koniec týždňa neprialo, zalyžovali sme si veľmi dobre a všetci začiatočníci zvládli základy lyžovania.

Zber papiera. Oznamujeme rodičom, že v týždni od 11.apríla do 15.apríla 2016 sa uskutoční na škole zber starého papiera ( i kartóny). Papier musí byť pevne zviazaný - nie v igelitových vreciach. Zber končí v piatok 15.apríla o 8.00 hod.

V marci, v rámci Mesiaca knihy, sme na našej škole privítali spisovateľku Martu Šurinovú, ktorá je autorkou kníh pre deti predškolského a mladšieho školského veku. Na besede, ktorú zorganizovali učiteľky s pracovníčkou Mestskej knižnice v Dunajskej Strede, sa zúčastnili žiaci 3. a 4.ročníka našej školy. Na záver zaujímavej besedy sa konala autogramiáda.

Okresný úrad Trnava, odbor školstva  požiadal všetky školy o spoluprácu pri pokračujúcej aktualizácii  materiálno-spotrebných noriem (ďalej len MSN) pre školské stravovanie na školský rok 2016/2017. K zaradeni unových receptov môžu prispieť i rodičia - viď list školám.

Riaditeľ ZŠ Gabčíkovo v súlad s  § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov poskytuje žiakom deň voľna v piatok 08.januára 2016. Vyučovanie začne v pondelok 11.1.2016.

Oznamujeme všetkým rodičom , že vo štvrtok 19.novembra 2015 bude od 8.00 do 15.30 hod prerušená dodávka elektrickej energie. Z toho dôvodu sa v školskej jedálni nevarí.  Keďže nebudú fungovať ani chladničky , nie je možné pripraviť  náhradné stravovanie - suchú stravu. Zároveň nebude fungovať kúrenie, vyučovanie bude podľa rozvrhu, ale prosíme rodičov detí, ktoré chodia do klubu, aby ich vyzdvihli čo najskôr po vyučovaní. Klub končí o 14.30 .  Ďakujeme za porozumenie.

Oznamujeme našim žiakom i rodičom, že v dňoch 12. – 16.októbra 2015 sa uskutoční na škole zber starého papiera. Papier musí byť  pevne zviazaný špagátom. Nesmie byť vložený do kartónovej škatule. Kartóny zbierame zviazané osobitne. Papier môžete odovzdať v čase od 7.15 hod do 16.00 hod. na spojovacej chodbe ku telocvični. Ako každý rok, i teraz bude každý žiak, ktorý sa zúčastní tejto akcie, odmenený.

Zber končí v piatok 16.10.2015 o 08.00 hod.

Koniec školského roka sa niesol v znamení rôznych aktiivít . Žiaci sa zúčastnili školy v prírode v Jedľových Kostoľanoch, výletov do Viedne a Šale a vrcholom bola rozlúčka deviatakov so žiakmi, učiteľmi i správnymi zamestnancami školy.

Rodič.združenie
  Šk.rok 2013/14